Czym tak naprawdę zajmuje się projektant ogrodów?

wizualizacje ogrodów w rzeszowie

Czym tak naprawdę zajmuje się projektant ogrodów?

Coraz powszechniejsze staje się dziś przykładanie dużo większej wagi do tego, jak wyglądają ogrody przy naszych domach. Wiele osób aby osiągnąć pożądany wygląd swojego trawnika czy roślin zatrudnia do tego celu profesjonalistę.

Kim jest i co konkretnie robi projektant ogrodów?

Najogólniej można powiedzieć, że projektant ogrodów to osoba, która określa w jaki sposób powinniśmy zaaranżować przestrzeń naszego ogrodu tak, by osiągnąć najlepszy, wymarzony efekt. Mówiąc bardziej konkretnie projektant ogrodów jest osobą, do której należy wizualizacja ogrodu, projektowanie ogrodu i aranżacja ogrodu. Co dokładnie oznaczają te pojęcia? Wizualizacja ogrodu to pierwszy etap pracy projektanta ogrodów.
projektant ogrodów RzeszówPolega on na wyobrażeniu sobie tego, jak powinien wyglądać ogród, gdzie powinny znaleźć się jakie rośliny, jak ma wyglądać efekt końcowy. Następnie projektant ogrodów przechodzi do etapu drugiego, nazywanego projektowaniem ogrodu. Mówiąc najprościej polega on na przelaniu swojej wizji na papier.

Etapy projektowania przez projektanta

Projektant ogrodów umieszcza wszystkie swoje pomysły na szczegółowym planie, który później przedstawia klientowi. Na tym etapie często dochodzi do wielu korekt, gdyż jak nie trudno się domyślić wizja projektanta ogrodów w niektórych miejscach może nie zostać zaakceptowana przez klienta. Nie jest to oczywiście nic złego, gdyż różnice w tym co nam się podoba są jak najbardziej naturalne. Kiedy osoba zlecająca projektowanie ogrodu zaakceptuje już plan sporządzony przez projektanta ogrodów, następuje ostatni etap pracy specjalisty, czyli aranżacja ogrodu. Najprościej jest powiedzieć, że aranżacja ogrodu to wprowadzenie wszystkich planów w życie. Podsumowując, projektant ogrodów jest osobą, która w profesjonalny sposób zajmie się przestrzenią wokół naszego domu i sprawi, że nasz ogród stanie się dokładnie taki, jaki sobie wymarzymy.