Urządzenie ogrodów

projektowanie ogrodów rzeszow

Urządzenie ogrodów

Często niedocenianym elementem ogrodu jest trawa. Zwykle zajmuje najwięcej miejsca i ma ogromny wpływ na odbiór całego ogrodu albo jako miejsca zadbanego, albo wprost przeciwnie. Urządzanie ogrodów to w dużej mierze planowanie trawnika. Czasem zadbany trawnik, wyglądający prawie jak dywan, jest na tyle dekoracyjny, że w zasadzie nie potrzeba za dużo do niego dodawać.

Zakładanie trawnika w praktyce

Jak wygląda zakładanie trawnika w praktyce? Kiedy jest na to pora? Czy dobrze się sprawdzi trawnik z rolki? W gruncie rzeczy czas na zakładanie trawnika przychodzi dopiero wtedy, kiedy reszta już jest zrobiona. Trawnik z rolki ma tę przewagę nad wysiewanym, że jest bardziej odporny na mróz tuż po ułożeniu, dlatego można go kłaść nawet w listopadzie – czyli przed samą zimą.
Urządzanie ogrodów musi się jednak odbywać w pierwszej kolejności. Kiedy odbieramy projekt ogrodu przydomowego, najpierw trzeba zająć się montowaniem elementów architektury, wytyczaniem ścieżek, czy instalacją automatycznego systemu nawadniającego. To bardzo ważne bo inaczej szybko moglibyśmy zniszczyć trawnik i tym samym zdecydowanie pogorszyć efekt końcowy.
Tak naprawdę projekt ogrodu przydomowego to ledwie początek. Realizacja ogrodów wymaga wiele siły, pracy i sporo czasu. Urządzanie ogrodów bez projektu jest jeszcze bardziej czasochłonne. Dobrze jest więc zdecydować się na pomoc firmy ogrodniczej, zarówno na etapie projektowania, jak i realizacji ogrodów. Dzięki temu oszczędzimy czas i możemy być spokojni również o nasz trawnik. Fachowcy dobrze wiedzą kiedy i jak go położyć lub wysiać, żeby stanowił eleganckie wykończenie. A kiedy przyjadą całą grupą, zrealizują projekt znacznie szybciej niż my bylibyśmy w stanie to zrobić.